Parasole reklamowe jesienią

Parasole reklamowe

Parasole reklamowe

Jesień jest porą roku najmniej lubianą w Polsce. Dowodzą tego badania opinii publicznej. Nie zmienia to jednak faktu, że również i jesień posiada pewne pozytywne cechy. Reklamodawcy i rozmaite firmy starają się owe cechy wykorzystać, prowadząc wyrafinowane działania marketingowe. Działania te to m. in. dystrybucja gadżetów reklamowych. Jeśli mają one być związane z jesienią, powinny nawiązywać do pogody panującej o tej porze roku w szerokości geograficznej, w której Polska leży. Prawdopodobnie najlepszym przykładem tego rodzaju gadżetów są parasolki.

Są to przedmioty, które jak żadne inne kojarzą się z jesienią oraz panującą wówczas aurą. Dlatego też ich wykorzystywanie w reklamach nawiązujących do jesieni jest powszechne. Jaka reklama może być dobrym przykładem? Np. odzieży jesiennej. Bez względu na to, czy jest to odzież damska, męska czy dziecięca, charakteryzuje się podobnymi cechami. Zawsze zatem parasole reklamowe będą pasować, zarówno pod względem kolorystyki, jak i ogólnego stylu danej reklamy. Dzięki parasolom reklama taka będzie o wiele bardziej efektowna. Jako przykład podać można reklamę w kolorowym czasopiśmie. Model lub modelka, prezentując daną odzież jesienną, może trzymać w ręku parasol. Jest to dekoracja idealna.

Innym przykładem reklamy emitowanej jesienią, w której parasole reklamowe mogą odgrywać rolę jest reklama np. narzędzi ogrodowych, przyborów szkolnych, itp. Ponadto, nie musi to być reklama w środkach masowego przekazu. Kampania reklamowa może być także prowadzona z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej, np. parasole reklamowe mogą być rozdawane, mogą stanowić nagrodę w rozmaitych konkursach, itp. Każda tego rodzaju kampania jest korzystna z punktu widzenia naprowadzania klientów na konkretne skojarzenia. Emocje i skojarzenia, jak wiadomo, są w marketingu bardzo istotne.

Dzięki działaniom, o których mowa, można nieco „ocieplić” wizerunek jesieni. Niekoniecznie musi to być pora roku wywołująca chandrę. Może to być także czas bardzo pozytywny. Odpowiednie nastawienie ma decydujące znaczenie.