Drukarki fiskalne dla Twojego biznesu

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki są urządzeniami generującymi druki paragonów fiskalnych dla klientów, a także do archiwizacji, w formie elektronicznej. Po każdym dniu sprzedaży, jej użytkownik jest zobowiązany do sporządzenia dobowego raportu fiskalnego, czyli całodziennego utargu zapisywanego w pamięci takiej drukarki. Czym mogą różnić się od siebie tego typu urządzenia i co warto wiedzieć przed ich zakupem? Te i wiele innych odpowiedzi na pytania związane z drukarkami znajdziecie w poniższym tekście. Serdecznie zapraszamy do lektury.Kasy fiskalne wyposażone są w element drukujący, który stanowi jeden z najważniejszych ich elementów. Mniej zaawansowane modele wyposażone są w drukarkę igłową. Drukarki fiskalne charakteryzują się z kolei tanią eksploatacją oraz dużą trwałością druku – wydrukowane z ich pomocą paragony można z łatwością odczytać nawet po upływie kilku lat. Warto tu także wspomnieć o drukarkach termicznych, do cech charakterystycznych których zaliczyć można szybkość oraz wydajność działania. Generowane przez nie wydruki nie należą jednak do najtrwalszych, a stosowany w nich papier jest dosyć drogi. Rolki takich drukarek należy przechowywać w ciemnych i chłodnych pomieszczeniach.

Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzeń, jakimi są drukarki fiskalne? Przyjrzeć należy się tu kwestiom takim, jak sposób zapisywania paragonów, ilość zapisywanych towarów oraz usług, a także sposób podłączenia. Zapisywanie paragonów przez klasyczne drukarki z papierową kopią odbywa się za pośrednictwem dwóch rolek. Jedna z nich generuje paragony dla klientów, druga – dla Urzędu Skarbowego. Modele z kopią elektroniczną wyposażone są z kolei w tylko jedną rolkę dla klientów. System w automatyczny sposób zachowuje kopię paragonu na karcie pamięci SD. Koszty eksploatacji drukarek z elektroniczną kopią paragonu są niższe o około 30-50% w porównaniu z tradycyjnymi modelami.

drukarki fiskalne zapisują produkty i usługi przy pomocy kodów PLU. W zależności od danego modelu, takie urządzenia przechowywać mogą ich od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy.